Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoświadczenie autentyczności i legalizacja dokumentów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-09 16:12:11
białoruś, certyfikaty, licencje

Dzięki Umowie o pomocy prawnej między Republiką Białoruś i Rzeczpospolitą Polską, nie są wymagane potwierdzenia autentyczności i legalizacja dokumentów dla polskich inwestorów.

W innych przypadkach poświadczeniem dokumentów przeznaczonych do wykorzystania w międzynarodowym obiegu gospodarczym, sporządzonych na terytorium RB przez osoby prawne, ich filie i przedstawicielstwa oraz przez indywidualnych przedsiębiorców, zajmuje się Białoruska Izba Handlowo-Przemysłowa w Mińsku (ul. Komunistyczna 11, Tel. +375 17 290 72 74).

Poświadczenie dokumentów polega na ustaleniu i potwierdzeniu autentyczności podpisów na dokumentach, statusu osoby, która złożyła podpis na dokumencie, autentyczności pieczęci lub stempla, figurujących na dokumentach.

Legalizacji oficjalnych dokumentów, wychodzących z organów i instytucji państwowych RB, dokonuje Departament Konsularny MSZ RB w Mińsku (ul. Marksa 37a, Tel. + 375 17 222 26 73).

Niektóre towary przy wprowadzaniu do obrotu na terytorium Białorusi wymagają świadectwa urzędu dozoru przemysłowego Gospromnadzor. Wykaz towarów oraz informacje na temat procedury otrzymania certyfikatu można uzyskać na stronie:

http://gospromnadzor.by/rus/sertifikaciia/.

Jest też grupa towarów, które podlegają nadzorowi sanitarno-epidemiologicznemu lub państwowej rejestracji (świadectwo o państwowej rejestracji) (http://tsouz.ru/KTS/KTS17/Pages/P1_299.aspx) bądź ekspertyzie sanitarno-higienicznej, której można dokonać w Republikańskim Centrum Higieny i Epidemiologii: http://www.rcheph.by/ru/catalog/page_19.html.

Wykaz towarów podlegających kwarantannowej kontroli fitosanitarnej (nadzorowi) na granicy celnej Unii Celnej podany jest na stronie Państwowej Inspekcji ds. Kwarantanny Roślin RB (http://www.ggiskzr.by/). Z kolei jednolity wykaz towarów podlegających nadzorowi weterynaryjnemu podany jest pod linkiem: http://www.tsouz.ru/db/techregulation/vetmeri/Documents/Пр.1%20Единый%20перечень%20тов.pdf. Rejestracją preparatów weterynaryjnych oraz wydaniem zezwoleń na wwóz na terytorium RB zajmuje się Departament Nadzoru Weterynaryjnego: http://www.dvpn.gov.by/administrativnye-protsedury/.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Breloki reklamowe

Choć z wyglądu nieco niepozorne, oczywiście breloki reklamowe, są niezwykle funkcjonalnym akcesor...
Polska - ŻARY 2019-11-18 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Eastchem Ltd, supplier of chemical raw materials, Potassium carbonate K2CO3, Potassium sulphate K...

Firma Eastchem Sp. z o. o. powstała w 2004r. w Zawierciu, spółka Eastchem jest bezpośrednim impor...
Polska - Zawiercie (miasto) 2020-11-24 Dodał: Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Przemysł chemiczny i kosmetyczny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert