Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKrajowa Izba Gospodarcza – legalizacja dokumentów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-12 15:11:46
krajowa izba gospodarcza – legalizacja dokumentów

Krajowa Izba Gospodarcza – legalizacja dokumentów

Krajowa Izba Gospodarcza – legalizacja dokumentów

Krajowa Izba Gospodarcza – legalizacja dokumentów

Wychodząc naprzeciw potrzebom polskich przedsiębiorców w zakresie promocji polskiego eksportu, Krajowa Izba Gospodarcza legalizuje dokumenty handlowe oraz wydaje dokumenty odprawy czasowej Karnety ATA.

Usługą legalizacyjną objęte są różnego rodzaju dokumenty stosowane w handlu międzynarodowym, od dokumentów autorstwa wnioskodawcy, świadectw i zaświadczeń urzędów państwowych i samorządowych, do poświadczeń autentyczności kopii, kserokopii dokumentu na podstawie okazanego oryginału włącznie.

Krajowa Izba Gospodarcza wydaje również zaświadczenia o statusie prawnym podmiotu gospodarczego, o następstwie prawnym oraz o zaistnieniu okoliczności mogących stanowić podstawę do zwolnienia od odpowiedzialności kontraktowej.

Karnet ATA jest międzynarodowym, ujednoliconym dokumentem celnym wydawanym przez Izby Handlowe, będące członkami systemu gwarancyjnego ATA; jest dokumentem wykorzystywanym do bezcłowego przewozu:

  • towarów przeznaczonych na wystawy, targi, pokazy,
  • wzorów lub próbek handlowych dla celów akwizycji, rozpoznania rynku, zademonstrowania wzorów przed zawarciem kontraktu handlowego,
  • wyposażenia zawodowego: sprzęt filmowy i telewizyjny, rekwizyty teatralne, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy, aparatura badawcza, narzędzia itp.

Karnet ATA ogranicza do minimum ilość dokumentów niezbędnych do dopełnienia formalności związanych z odprawą czasową, zastępuje właściwe dla danego kraju deklaracje celne, zwykle wymagane przy bezcłowej odprawie towarów oraz zwalnia z konieczności wnoszenia w urzędach celnych kaucji lub zabezpieczeń na poczet ewentualnego cła

Więcej informacji na stronach http://www.legalizacja.kig.pl/ oraz http://www.ata.kig.pl/.

W załączniku do pobrania znajduje się lista osób upoważnionych do wystawiania i podpisywania zaświadczeń o statusie prawnym, przedmiocie działalności firmy, o uprawnieniach do działania w jej imieniu, i innych okolicznościach związanych z działalnością firmy.
Pliki do pobrania

krajowaizbagospodarcza
doc | 34 KB
Pobierz