Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRejestracja przedstawicielstwa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Daniel Matusiak | 2015-12-17 23:39:35
polska, białoruś

Art. 51 K.C. Białorusi stanowi, iż przedstawicielstwo to odosobniona jednostka osoby prawnej, która mieści się poza miejscem siedziby tej osoby, reprezentuje i chroni jej interesy oraz dokonuje w jej imieniu czynności prawnych.

Art. 51 K.C. Białorusi stanowi, iż przedstawicielstwo to odosobniona jednostka osoby prawnej, która mieści się poza miejscem siedziby tej osoby, reprezentuje i chroni jej interesy oraz dokonuje w jej imieniu czynności prawnych.

Przedstawicielstwo nie posiada osobowości prawnej, działa na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez osobę reprezentowaną.

Zatem przedstawicielstwo nie może dokonywać czynności prawnych we własnym imieniu, a tylko w imieniu macierzystej osoby prawnej.

Na podstawie pkt. 4 Regulaminu o trybie otwierania i działalności w Republice Białoruś przedstawicielstw zagranicznych firm i organizacji (zatwierdzonego uchwałą RM z dnia 22.07.1997 r.), podmiot prawa zagranicznego jest zobowiązany do złożenia w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wniosku o rejestrację.

Do wniosku należy załączyć następujące dokumenty:

 • dokumenty założycielskie podmiotu zagranicznego wraz z tłumaczeniem na język rosyjski dokonanym przez tłumacza przysięgłego;
 • wyciąg z rejestru handlowego (sądowego) podmiotu zagranicznego wraz z tłumaczeniem na język rosyjski dokonanym przez tłumacza przysięgłego,
 • pełnomocnictwo dla kierownika przedstawicielstwa wraz z tłumaczeniem na język rosyjski dokonanym przez tłumacza przysięgłego,
 • pismo rekomendacyjne banku, w którym posiada rachunek podmiot zagraniczny wraz z tłumaczeniem na język rosyjski dokonanym przez tłumacza przysięgłego,
 • regulamin przedstawicielstwa,
 • pełnomocnictwo dla osoby fizycznej reprezentującej na Białorusi podmiot prawa zagranicznego w zakresie otwarcia przedstawicielstwa wraz z tłumaczeniem na język rosyjski dokonanym przez tłumacza przysięgłego.

Ustawowy termin rejestracji przedstawicielstwa wynosi jeden miesiąc. Zaświadczenie o rejestracji wydaje się po wpłaceniu 2.000 USD. Zaświadczenie ważne jest przez trzy lata od dnia wydania.

Zaświadczenie stanowi podstawę do:

 • uzyskania wiz dla obcokrajowców, którzy podejmują pracę w przedstawicielstwie;
 • uzyskania pozwolenia na pracę dla obcokrajowców, którzy podejmą pracę w przedstawicielstwie;
 • założenia rachunków bankowych;
 • tymczasowego wwozu mienia niezbędnego dla funkcjonowania przedstawicielstwa na obszar celny Białorusi bez konieczności uiszczania cła;
 • rejestracji samochodów stanowiących własność przedstawicielstwa.
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pozycjonowanie i Tworzenie Stron Internetowych.

Prowadzimy agencję interaktywną na terenie Olsztyna. W branży internetowej świadczymy usługi już ...
Polska - Olsztyn 2021-05-13 Dodał: Artur Niestępski Media i reklama Zobacz ofertę

Brama wjazdowa przesuwna

Brama żaluzjowa charakteryzuje się oryginalną konstrukcją składającą się ze stalowych przęseł, kt...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

CARPORT WIATA GARAŻOWA STYL HORYZONTAL

W naszej ofercie znajdują się bardzo eleganckie i przestronne wiaty garażowe, wykonane ze stali o...
Polska - ZIELONA GÓRA 2021-04-28 Dodał: Marciniak Ogrodzenia Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert