Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwiadczenie usług na Białorusi

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-12 14:58:47
świadczenie usług na białorusi

Świadczenie usług na Białorusi

Świadczenie usług na Białorusi

Firmy zagraniczne i cudzoziemcy posiadający w Republice Białoruś status przedsiębiorcy mają prawo prowadzenia wszelkiego rodzaju działalności gospodarczej pod warunkiem przestrzegania następujących zasad:

- firmy zagraniczne i cudzoziemcy posiadający w Republice Białoruś status przedsiębiorcy mają prawo prowadzenia działalności gospodarczej, która wymaga uzyskania specjalnego zezwolenia (licencji). Wykaz licencjonowanych rodzajów działalności gospodarczej określa Prezydent Republiki Białoruś,

- jeśli firma zagraniczna (osoba prawna lub osoba fizyczna uznana za stałego przedstawiciela organizacji zagranicznej) prowadzi działalność, która z mocy prawa Republiki Białoruś tworzy stałe przedstawicielstwo, lub otwiera rachunki w bankach Republiki Białoruś, to taka organizacja jest zobowiązana zarejestrować się w organach podatkowych Republiki Białoruś.

Firmy zagraniczne mogą też działać na terytorium Republiki Białoruś poprzez otwarcie za zgodą Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawicielstwa.

Wykonywanie przez cudzoziemców prac na terytorium Republiki Białoruś na zlecenie podmiotów białoruskich stanowi zgodnie z ustawodawstwem Republiki Białoruś, licencjonowany rodzaj działalności (przyciągnięcie do Republiki Białoruś zagranicznej siły roboczej). Licencje w tym zakresie wydaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Podmiot, który przyciąga do Republiki Białoruś zagraniczną siłę roboczą, musi najpierw uzyskać licencję na taki rodzaj działalności. Poza tym, osoba zatrudniana powinna uzyskać zezwolenie na prawo wykonywania działalności zarobkowej w Republice Białoruś. Zezwolenie takie jest wydawane przez organy ds. obywatelstwa i migracji na wniosek pracodawcy, zatrudniającego cudzoziemca.

Nie stanowi licencjonowanego rodzaju działalności delegowanie przez zagraniczne osoby prawne osób do prowadzenia montażu (demontażu) dostarczanego na terytorium Republiki Białoruś wyposażenia.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert