Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPreferencyjne obszary do inwestowania - Chińsko-Białoruski Park Przemysłowy w Smolevichi k/Minska

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-12 14:54:50
chińsko-białoruski park przemysłowy w smolevichi

Preferencyjne obszary do inwestowania - Chińsko-Białoruski Park Przemysłowy w Smolevichi k/Minska

Preferencyjne obszary do inwestowania - Chińsko-Białoruski Park Przemysłowy w Smolevichi k/Minska

Na podstawie porozumienia pomiędzy Rządem Republiki Białorusi i Rządem ChRL na Białorusi powstaje pierwszy Chińsko-Białoruski Park Przemysłowy w Smolevichi k/Minska, który będzie szczególną strefą ekonomiczną w Białorusi.

Współzałożycielem Parku jest „Chinese engineering corporation CAMC". Park będzie zajmował powierzchnię około 80 km. kw., a szacunkowa wartość projektu wynosi 30 mld USD. Na terenie Parku zostanie utworzone 600.000 miejsc pracy. Sferami działalności Parku będą przemysł maszynowy, chemiczny, medyczny i elektroniczny.

Odpowiedni dekret w tej sprawie podpisał A. Lukaszenko w czerwcu 2012 r. a 27 sierpniu 2012 strony podpisały dokument o utworzeniu i rozwoju parku.

Preferencyjny system będzie funkcjonował w ciągu 50 lat. Wspólne przedsiębiorstwo białorusko-chińskie będzie w przyszłości zarządzać Parkiem. Do 2027 r. pracownicy będą płacić podatek dochodowy jedynie w wysokości 9% a rezydenci Parku będą zwolnieni z podatków gruntowego, od majątku i od zysku. Administracja Parku będzie podlegać bezpośrednio Rządowi RB.

W załącznonym pliku znajdą Panstwo szeroką informację o Parku.

Ulgi inwestycyjne przewidziane w Parku są uwzględnione w zakładce "System podatkowy. Porównanie obciążeń podatkowych w obszarach preferencyjnych"

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert