Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObostrzenia przy wwozie na Białoruś wieprzowiny, karmy i dodatków karmowych pochodzenia roślinnego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2017-04-19 15:20:53
wieprzowina, ryby, pokarmy


W dniu 17-go kwietnia br. Departament Nadzoru Weterynaryjnego Ministerstwa Rolnictwa i Wyżywienia Białorusi opublikował „UKAZANYE/Polecenie” (nr 05/1101) dot. zaostrzenia ograniczeń (chociaż od 20.02.2014 r. obowiązuje całkowity zakaz importu w dostępie do rynku białoruskiego dla wieprzowiny z Polski w związku z ogniskami ASF) mające na celu niedopuszczenie wwozu z terytorium naszego kraju: żywych świń i mięsa wieprzowego, żywych dzików, ich mięsa i materiału genetycznego, mięsa wieprzowego i produktów jego obróbki, surowca skórzanego i wątrobowego, trofeów myśliwskich w/w zwierząt, karmy i dadatków paszowych pochodzenia zwierzęcego (w tym z ptaków i ryb), używanego sprzętu do transportu (uboju i rozbioru) świń i surowca pochodzenia zwierzęcego oraz pasz roślinnych i dodatków do pasz dla zwierząt, dodatków karmowych dla psów i kotów, jak również gotowej karmy dla psów i kotów, która została również poddana obróbce termicznej.

Dodatkowo z woj. mazowieckiego i lubelskiego obostrzenie dotyczy również wwozu karmy i dodatków karmowych pochodzenia roślinnego.

Link do dokumentu:

http://www.dvpn.gov.by/uploads/download/05-1101.pdf

 

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że ww. dokument jest kontynuacją „Ukazów” z dnia 13-go stycznia br. (nr 05/100) oraz z dnia 20-go lutego br. (nr 05/508).

 

Link do dokumentu: http://www.dvpn.gov.by/uploads/download/05-508.pdf

Link do dokumentu: http://www.dvpn.gov.by/uploads/download/05-100.pdf

 

Tym razem został jednak dodany jeden akapit, z którego wynika, że ograniczenia nie dotyczą zezwoleń poprzednio wydanych przez Komitety ds. Rolnictwa i Produkcji Spożywczej Obwodowych Komitetów Wykonawczych RB na produkcję, która została poddana obróbce termicznej podczas produkcji śruty dla wyprodukowania karmy dla zwierzy i cennych gatunków ryb.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę
</h3><p>👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek<br /><a href =https://geodetamalek.pl/
Podwale 75, 50-449 Wrocław
730 444 100

">

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małek
https...

👷 Geodeta Wrocław - Geodezja Wojciech Małekhttps://geodetamalek.pl/Podwale 75, 50-449 Wrocław730 ...
Polska - Wrocław 2021-04-24 Dodał: Wojciech Małek Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert