Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBiałoruskie złoża ropy naftowej – konkurs na koncesję ich eksploatacji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2017-02-03 13:42:30
petrochemia, rynek ropy naftowej, przetarg


Białoruś planuje za 1-1,5 miesiąca ogłosić ponowny konkurs o udzielenie koncesji eksploatacji swoich dwóch złóż ropy naftowej. Znajdują się one w Obwodzie Homelskim – poinformował szef urzędu geologii Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Ochrony Środowiska Białorusi Siergiej Mamczik.

Według jego słów, koncesja zakłada przekazanie inwestorom prawa do wydobycia surowca - "Zazwyczaj udzielamy koncesji na te obiekty, które są dziś albo dość trudne do realizacji, albo nie mamy większej potrzeby w oswajaniu danych złóż – wyjaśnił S. Mamczik. Dlaczego jesteśmy gotowi udzielić koncesji na te złoża? Te złoża znajdują się na terenach, niezbyt wygodnych dla "Belarusnefti", wymagają one również dodatkowych inwestycji. Niestety, zdecydowaliśmy się na przekazanie tych obszarów w nienajlepszej chwili – gdy doszło do spadku światowych cen ropy, co mogło być przyczyną dotychczasowego braku zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów".