Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZaostrzenie ograniczeń wwozu m.in. wieprzowiny oraz karmy dla zwierząt z woj. podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego w związku z ASF

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2017-01-26 14:31:52
wieprzowina, mięso, dziki


W dniu 13-go stycznia br. Departament Nadzoru Weterynaryjnego RB opublikował „polecenie” (nr 05/100) zaostrzenia ograniczeń (chociaż od 20.02.2014 r. obowiązuje całkowity zakaz importu w dostępie do rynku białoruskiego dla wieprzowiny z Polski w związku z ogniskami ASF) mające na celu niedopuszczenie wwozu z terytorium naszego kraju: żywych dzików, ich mięsa i materiału genetycznego, mięsa wieprzowego i produktów jego obróbki, surowca skórzanego i wątrobowego, trofeów myśliwskich w/w zwierząt, karmy i dadatków paszowych pochodzenia zwierzęcego (w tym z ptaków i ryb), używanego sprzętu do transportu (uboju i rozbioru) świń i surowca pochodzenia zwierzęcego oraz pasz roślinnych i dodatków do pasz dla zwierząt, które nie zostały poddane obróbce termicznej (wcześniej tylko z woj. podlaskiego). Wskazane organiczenia dotyczą również wwozu dodatków karmowych dla psów i kotów, jak również gotowej karmy dla psów i kotów, która nie została poddana obróbce termicznej (przy temperaturze nie niżej 70 stopni Celsiusza, nie mniej niż w ciągu 20 minut) i została wyprodukowana z surowca, pochodzącego z woj. mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.