Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMinisterstwo przemysłu Białorusi i chińska Weichai Power podpisały memorandum o rozpoczęciu produkcji silników wysokoprężnych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2016-10-27 08:43:59
"wielki kamień", chiny, inwestycje, silniki wysokoprężne


Ministerstwo Przemysłu Białorusi i firma Weichai Power Co.Ltd (Chiny) podpisały memorandum, zgodnie z którym na Białorusi zostanie utworzona spółka joint venture w celu realizacji projektu inwestycyjnego dotyczącego produkcji silników wysokoprężnych o mocach produkcyjnych do 20 tys. szt. rocznie - poinformował Minister Przemysłu Białorusi Witalij Vovk.

Realizację projektu przewiduje się w dwóch etapach. W latach 2016-2018 z udziałem zagranicznego kapitału zostanie utworzona organizacja komercyjna, która będzie miała za zadanie wybudowanie fabryki o zdolności produkcji 10 tys. silników wysokoprężnych rocznie.

W latach 2019-2020 przewiduje się zwiększenie jej możliwości produkcyjnych do 20 tys. szt. silników rocznie, rozszerzenie gamy silników, wzrost lokalizacji do 50% ceny sprzedaży silników.

Zakład powstanie w zlokalizowanym pod Mińskiem Chińsko-Białoruskim Parku Przemysłowym "Wielki Kamień".