Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRząd Białorusi ustalił wykaz towarów, eksport/import których będzie licencjonowany

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2016-07-13 14:37:50
licencje, odpady niebezpieczne, pestycydy, metale szlachetne, surowce mineralne, kwoty


Rząd Białorusi ustalił wykaz towarów na eksport i / lub import których Ministerstwo Handlu RB będzie udzielać licencji w porozumieniu z innymi organami państwowymi. Mówi o tym Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2016 r. nr 486, które zostało opublikowane na Krajowym portalu prawnym Białorusi: http://www.pravo.by/main.aspx?guid=12551&p0=C21600486&p1=1

Wykaz towarów, licencje na eksport/import których wydawane są przez Ministerstwo Handlu, obejmuje w szczególności odpady niebezpieczne, pestycydy, metale szlachetne, surowce mineralne, itp.

Według treści Rozporządzenia, wykaz procedur administracyjnych realizowanych przez organy państwowe, został uzupełniony artykułem, przewidującym opłaty za wydanie przez Ministerstwo Handlu pojedynczej licencji na eksport i/lub import towarów, ważnej w okresie jednego roku, w wysokości 5 kwot bazowych (105 BYN, czyli 52,6 USD wg kursu Narodowego Banku Białorusi).

Opłata za „generalną” licencję na eksport i/lub import towarów wyniesie 10 kwot bazowych (210 BYN, czyli 105,1 USD). „Generalna” licencja jest ważna przez jeden rok od daty rozpoczęcia jej obowiązywania, a dla towarów, w stosunku do których wprowadzono ograniczenia ilościowe eksportu i/lub importu lub kwoty taryfowe, – do końca roku kalendarzowego.

Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 10 dni po jego oficjalnej publikacji.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert