Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Wielki Kamień” jednak nie taki atrakcyjny?

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2016-05-13 14:08:36
chiny, inwestycje, infrastruktura


Projekt parku przemysłowego WK, który od początku zakładał pozyskanie dla Białorusi miliardów dolarów inwestycji, na razie wyraźnie nie radzi sobie z powierzoną misją, - informuje gazeta internetowa "Belorusskie Novosti". Zdaniem ekonomistów, jeden z najważniejszych problemów, od rozwiązania którego zależy pozyskanie inwestorów do chińsko-białoruskiego parku, dotyczy warunków dostępu do infrastruktury. "Kraje dziś aktywnie konkurują o pieniądze inwestorów, jeden z ważniejszych momentów (który niewątpliwie wpływa na tempo napływu inwestycji) to warunki dostępu inwestorów do infrastruktury", - uważa ekonomista Irina Toczickaja. Zdaniem specjalistów, właśnie w tym zakresie chińsko-białoruski park przemysłowy przegrywa z preferencyjnymi reżimami, które działają w innych krajach EaUG. Infrastrukturę (budynki, sieci) chińsko-białoruskiego parku buduje spółka nim zarządzająca. Zakłada się, że koszt infrastruktury w przyszłości zrekompensują inwestorzy, kupując ziemię. W tym samym czasie w Kazachstanie infrastruktura tworzona jest na koszt państwa, a ziemia wraz
z infrastrukturą jest dostępna inwestorom za darmo przez cały okres istnienia działających tam stref ekonomicznych. Zdaniem ekspertów WK w tym zakresie przegrywa również z rosyjskimi SSE. Ponadto pozyskaniu inwestycji do WK może przeszkadzać też fakt, że przedstawiciele różnych organów państwowych BY mają różną wizję tego, które projekty inwestycyjne mogą znajdować się w WK, a które nie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Spawarki TIG - Paton

Paton.pl to sklep internetowy firmy MasterWeld Sp. z o.o., gdzie dostępne są wszelkiego rodzaju s...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Zestaw do spawania - Paton

Paton to dobrze znana marka na rynku spawalniczym. Firma prowadzi własny sklep internetowy, gdzie...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Spawarki inwertorowe - Paton

PATON to marka, która od lat istnieje na polskim rynku i oferuje szeroki asortyment produktów spa...
Polska - Rzeszów 2021-06-23 Dodał: MasterWeld Sp. z o. o. Handel, Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert