Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOd 1 stycznia 2016 r. przedsiębiorcy indywidualni w RB muszą zainstalować terminale płatnicze

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-12-29 09:53:26
ip, płatności bezgotówkowe, ministerstwo gospodarki rb


Na Białorusi wszyscy indywidualni przedsiębiorcy (IP) od 1 stycznia 2016 r. mają obowiązek zainstalowania i używania terminali płatniczych do przyjmowania płatności bezgotówkowych w swoich obiektach handlowych, a także w obiektach usługowych i w taksówkach - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Białorusi na podstawie wyników przeprowadzonego posiedzenia Rady Społecznej.

Ministerstwo Gospodarki przypomina, że wg wspólnego rozporządzenia Rządu i NB RB nr 924/16 od 6 lipca 2011 r. miało to nastąpić 1 lipca 2015 roku, jednak ostatecznie termin ten został przedłużony o 6 miesięcy.

Również 1 stycznia 2016 roku tracą ważność jeszcze dwa przejściowe okresy: kończy się handel "pozostałościami", czyli towarami wprowadzonymi na terytorium Białorusi bez odpowiedniego certyfikatu; także od 1 stycznia 2016 wszystkie towary przemysłu lekkiego muszą w pełni odpowiadać Regulaminowi Technicznemu Unii Celnej nr 017 / 2011 "O bezpieczeństwie produkcji przemysłu lekkiego", czyli posiadać informacje na temat producenta, importera, właściwości konsumenckich towaru.