Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu"Belarusneft" rozważa dwie lokalizacje budowy elektrowni wiatrowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-26 12:38:37
spółka naftowa, nowoczesne technologie, rozwój energetyczny


Dziś "Belarusneft" pozycjonuje siebie nie tylko jako spółka naftowa, ale także jako energetyczna. Projekty mające na celu oszczędność energii i rozwój alternatywnych źródeł energii są perspektywami rozwoju przedsiębiorstwa "Belarusneft" na lata 2016-2025.

Obecnie firma zaspokaja 78% swojego zapotrzebowania na energię własną. Spółka w ramach koncepcji perspektywicznego rozwoju energetycznego w okresie lat 2013-2015 powiększyła się o trzy obiekty energetyczne. Działają one w oparciu o nowoczesne technologie m.in. łącznej produkcji energii elektrycznej i cieplnej.

Spółka aktywnie rozwija własną energię z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii - słońca i wiatru. W szczególności, w 2014 r. w Białoruskim Przedsiębiorstwie Przerobu Gazu (wchodzi w skład "Belarusneft") została wprowadzona do eksploatacji elektrownia słoneczna o mocy 3,75 MW. W najbliższych latach "Belarusneft" planuje zbudować elektrownię słoneczną w głównych strukturach "Przedsiębiorstwa produkcyjnego „Belarusneft" i elektrownię wiatrową na terenie Wołożyńskiego powiatu Obwodu Mińskiego.