Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuW Homlu zakończyła się budowa Parku Technologicznego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-23 14:45:14
it-technologie, homel, systemy zarządzania


Projekt tworzenia Homelskiego Parku Technologicznego został sfinansowany ze środków budżetu państwa oraz innowacyjnego funduszu Homelskiego Komitetu Wykonawczego. 7-go października br. odbyło się uroczyste otwarcie Parku po przebudowie.

Na terenie Parku zarejestrowano 25 rezydentów (ponad 200 pracowników). Kierunki działań rezydentów obejmują projektowanie, montaż i obsługę techniczną zautomatyzowanych systemów zarządzania procesami technologicznymi; opracowanie i wykonanie nanotechnologicznego sprzętu badawczego; opracowanie technologii energooszczędnych; innowacyjne rozwiązania w zakresie audytu logistycznego; opracowywanie i produkcję nowych analogów importowanych obecnie urządzeń wodo- i gazociągów; IT-technologii w różnych dziedzinach.

W pierwszym półroczu 2015 r. przychody ze sprzedaży produktów przez rezydentów Parku Technologicznego wzrosły o 61,2% w porównaniu z pierwszym półroczem 2014 r., do 1,6 mln USD, w tym przychody z eksportu wyniosły 4,3 razy więcej niż w zeszłym roku, czyli 321,599 tys. USD. Eksportowano głównie do Hong Kongu - 64,894 tys. USD, FR –7,466 tys. USD i USA - 251,536 tys. USD.