Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZ powodu sankcji Białoruś notuje 30% spadek dochodów z tytułu tranzytu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Katy Chouneiko | 2015-10-16 09:41:02
sankcje, spadek dochodów, tranzyt

Z powodu sankcji Białoruś notuje 30% spadek dochodów z tytułu tranzytu

Oczekuje się, że do końca 2015 r. całkowita wielkość dochodów Białorusi z tranzytu wyniesie 70% prognozy, która została opracowana na podstawie państwowego programu dotyczącego rozwoju potencjału tranzytowego Białorusi na lata 2011-2015.

Spadek tych dochodów spowodowany jest niekorzystnymi czynnikami zewnętrznym. Najważniejszymi wśród nich są sankcje gospodarcze, nałożone przez USA i UE wobec Rosji i w odpowiedzi sankcje ze strony Rosji. W pierwszym półroczu 2015r, wielkość przewozów ładunków koleją wyniosła 81% prognozy, a dochody z tych przewozów 74,9% porównując z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Ilość tranzytowych przejazdów samochodów ciężarowych i autobusów należących do zagranicznych przewoźników, zmniejszyła się o 30,2%.

Dodatkowo liczba tranzytowych przejazdów białoruskich przewoźników do lub z krajów trzecich w pierwszym półroczu br. zmniejszyła się w porównaniu z analogicznym okresem 2014r. do 15,5%. Dochody z wykonywania takich przewozów spadły o 29,2%.

Przedstawiciel resortu transportu RB stwierdził, że spadek efektywności tranzytowego transportu kolejowego wiąże się z dewaluacją rosyjskiego rubla. Ponadto, zmiany te są powodem reorganizacji handlu zagranicznego Rosji, z zachodniego kierunku na wschodni.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Matula Kancelaria Prawna

Oferujemy kompleksową obsługę prawną spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą i osób fiz...
Polska - Wrocław 2016-04-22 Dodał: Adrian Matula Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert