Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNarodowy Bank Białorusi wraz z Rządem przedstawią program reform strukturalnych w realnym sektorze gospodarki Białorusi na lata 2016-2020.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Piotr Masajło | 2015-09-30 11:11:47
program, reformy, gospodarka, 2016-2020


Informację o „Programie 2016-2020” przedstawił wiceprzewodniczący zarządu Narodowego Banku Białorusi - Taras Nadolnyj podczas Rosyjskiego Narodowego Forum Bankowego.

„U białoruskich przedsiębiorców brakuje środków nawet na wypłatę wynagrodzeń. Dlatego też ważne jest, aby opracować nową koncepcję przeprowadzenia strukturalnych reform w realnym sektorze gospodarki, która zostanie przedstawiona w połowie października” – powiadomił T.Nadolnyj.

Jego zdaniem, na Białorusi należy przeprowadzić reorganizację podejścia do funkcjonowania przedsiębiorstw, zredukować koszty operacyjne przedsiębiorstw, poszukiwać nowych rynków zbytu oraz podjąć się zmian w strukturach zarządzania w przedsiębiorstwach.

T.Nadolnyj zaznaczył również, że realizowanie koncepcji wynikających z „Programu 2016-2020” przełoży się na długoterminowy wzrost gospodarczy.