Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBiałoruska Kompania Naftowa – BNK, planuje wejść na rynki detaliczne Ukrainy, Łotwy i Polski .

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-23 13:45:17
aktualności


BNK -  to największy białoruski eksporter produktów naftowych. Utworzony w  maju 2007 roku. Głównym udziałowcem firmy jest „Belarusneft” (Homel), posiadający 52% akcji. Po 24% udziału posiadają: Rafineria „Naftan” ( Nowopołock), oraz „Mozyr”( Obwód Homelski).

Głównym zadaniem zależnych spółek BNK jest pozyskiwanie nowych rynków zbytu w sąsiednich państwach. Sprzedaż paliwa samochodowego na pobliskich rynkach jest bardziej efektywna, przez co przynosi większe profity w porównaniu do morskiego eksportu tego surowca, co sprawia, iż sprzedaż surowca w tych właśnie krajach staje się głównym celem BNK.  

W pierwszym półroczu 2015 roku, łotewska sieć zależna BNK - spółka  SIA „Transbaltic Oil” zwiększyła 2,2 krotnie sprzedaż produktów naftowych (w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego). Beloil Polska Sp. Z o.o. zwiększyła taką sprzedaż o 1,7 krotnie. Dlatego dla BNK ważne staje się bezpośrednie wejście na rynki sąsiednich krajów poprzez detaliczną sprzedaż wyrobów naftowych.

Spółka BNK posiada już doświadczenie sprzedaży detalicznej na rynkach Rosji i Ukrainy. W 2015 roku w Obwodzie Smoleńskim, białoruski Beloil otworzył dwie stacje benzynowe, na Ukrainie jedną.

BNK nie kupuje na własność firm, które zajmują się sprzedażą paliw, a jedynie działa na zasadach współpracy z nimi. BNK zamierza rozwijać sprzedaż detaliczną według planu: początkowo wejść na wskazany rynek, kolejny krok to zakup nieruchomości.