Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZmiana zasad importu materiałów budowlanych na Białoruś

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-23 13:41:55
aktualności


W nawiązaniu do napływających zapytań ze strony polskiego biznesu WPHI w Mińsku przypomina, że w związku z wejściem w życie (10.09.2015 r.) Uchwały Rady Ministrów Republiki Białoruś z dnia 04.08.2015 r. nr 658  „O nasileniu kontroli jakości importowanych materiałów i wyrobów budowlanych” uchylone zostały dotychczas obowiązujące zasady certyfikacji materiałów budowlanych określone w aktach prawnych RB: STB 5.2.21-2004 i TKP 5.1.02-2012 oraz założenia oceny zgodności materiałów budowlanych uregulowane w artykułach 6, 23 Prawa Republiki Białoruś „O ocenie zgodności z wymogami techniczno-normatywno-prawnych aktów w zakresie norm i standardów technicznych”.

Ponadto w związku z wejściem w życie uchwały wprowadzony został wymóg uzyskania przez producentów materiałów budowlanych, dokonujących dostawy tych materiałów na teren RB, osobnego certyfikatu dla każdej dostawy (partii) towaru.

Nie obowiązują żadne okresy przejściowe!!!

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw