.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBiałoruś nie spieszy się do WTO

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-09-23 13:45:48
aktualności


W dniach 17-18 września 2015r. odbyło się spotkanie prezydenta Białorusi - Aleksandra Łukaszenki i prezydenta Rosji- Władimira Putina, w ramach Drugiego Międzyregionalnego Forum Białorusi i Rosji w Soczi. Pierwsze takie Forum odbyło się w Mińsku poprzedniego roku. Podczas tegorocznego spotkania poruszono kluczowe, gospodarcze kwestie oraz wspólne startegie wspólpracy obu państw. Jednym z głównych aspektów, którego podjęto się podczas tego forum było przystąpienie Białorusi do Światowej Oragnizacji Handlu -  WTO.

Jak poinformował A.Łukaszenka, Republika Białoruś nie dąży do szybkiego wstąpienia do tej organizacji. Wypowiedź swoją uargumentował potrzebą dokładnej analizy sytuacji pod względem zysków i strat płynących z akcesji. Przy czym dodał, że wstrzymanie się od członkowstwa może spowodować większe korzyści dla państwa.  Prezydent zaznczył, że ostatnie ustalenia Kazachstanu z WTO doprowadziły do ograniczeń w funkcjonowaniu EaUG.

 Prezydent W. Putin potwierdził, iż Rosja opracowuje aspekty procesu  przystąpienia Białorusi do WTO i będzie stać na staży, aby warunki akcesji były bardzo korzystne dla RB.