Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKapitał zakładowy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-09 16:08:33
białoruś, spółki, prawo, podatki

Wkłady podmiotów zagranicznych do kapitału zakładowego spółki na Białorusi mogą być wnoszone w formie pieniężnej i niepieniężnej.

Wkłady podmiotów zagranicznych do kapitału zakładowego spółki na Białorusi mogą być wnoszone w formie pieniężnej i niepieniężnej, PAP/Jacek Turczyk

 

Zgodnie z ust. 7 i 8 Regulaminu o państwowej rejestracji podmiotów gospodarczych (zatwierdzonym Dekretem Prezydenta nr 1 z 16 stycznia 2009 r.) minimalny kapitał zakładowy spółki akcyjnej typu zamkniętego wynosi 100 kwot bazowych (jedna kwota bazowa to 650 tys. rubli białoruskich), a spółki akcyjnej typu otwartego – 400 kwot bazowych.

W przypadku pozostałych form podmiotów gospodarczych wysokość kapitału zakładowego określają wspólnicy według własnego uznania.

Kapitał zakładowy spółki określony w jej dokumentach założycielskich powinien być opłacony w ciągu 12 miesięcy od dnia dokonania rejestracji państwowej podmiotu gospodarczego, chyba że prawo stanowi inaczej, albo dokumenty założycielskie podmiotu gospodarczego określają krótszy termin na jego opłacanie.

W przypadku pokrycia udziałów w kapitale zakładowym w walucie zagranicznej, jej przeliczenie odbywa się według oficjalnego kursu rubla białoruskiego, określonego przez Narodowy Bank Białorusi z dnia faktycznego pokrycia udziału.

Jeżeli pokrycie udziałów w kapitale zakładowym spółki nastąpi w drodze wniesienia do spółki wkładu niepieniężnego (aportu), powinna być przeprowadzona wycena wartości mienia, które stanowi aport.