Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUnia celna

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-06-09 16:38:12
białoruś, podatki, cła

Białoruś, Rosja i Kazachstan tworzą unię celną, zgodnie z umową z 6 października 2007 r. „O Komisji Unii Celnej”.

Organem naczelnym Unii Celnej są Rady Międzypaństwowe, tworzone na poziomie głowy państwa i szefa rządu. Uczestnicy Unii Celnej utworzyli Komisję Unii Celnej, która jest organem regulacyjnym Unii.

Unia Celna to wspólny obszar celny, w ramach którego nie są stosowane cła oraz ograniczenia o charakterze gospodarczym, z wyjątkiem specjalnych instrumentów ochronnych, antydumpingowych i kompensacyjnych.

W ramach Unii Celnej stosowana jest jednolita taryfa celna i inne jednolite instrumenty regulacji obrotu towarami z krajami trzecimi. Jednolita taryfa celna Białorusi, Rosji i Kazachstanu weszła w życie 1 stycznia 2010 r., natomiast Kodeks celny Unii Celnej obowiązuje od 1 lipca 2010 r. Oba dokumenty dostępne są na stronie internetowej Komisji Unii Celnej oraz pod linkami:

http://www.euroasiancommission.org/ru/act/trade/catr/ett/Pages/default.aspx (jednolita taryfa celna) oraz http://www.euroasiancommission.org/ru/Pages/default.aspx (akty prawne regulujące działalność UC/WOG).